Пошепки на вухо. Гуртожиток у спогадах ZNOUA

Гуртожиток —  загадкове місце, особливо для тих, хто там не жив. Та й ті, хто жили, сприймають його по-різному. Я поспілкувалася з колегами в ZNOUA, щоб з'ясувати: яке ж воно, життя в гуртожитку? І ось що вони мені розповіли:)

 

Час на дорогу. Спати до останнього чи вставати удосвіта?

Ви можете добиратися на пари за 5 хв. А можете витрачати більше години на дорогу. Все залежить від того, де знаходиться ваш гуртожиток та університет. Подивіться на сайті вишу розташування гуртожитків та навчального корпусу. 

Вітя: «Від гуртожитку — 5 хв до метро, а до університету —  8 хв».

Оля Лук’янчук: «Біля гуртожитку немає метро. Це Солом’янка. А університет біля Лук’янівскої, добиратися довго, і ходить тільки один тролейбус».

 

Система — грає роль!

Будь-яка. Особливо, якщо вона стосується планування приміщення. Є блокова і коридорна система гуртожитку. Плюси блокової системи в тому, що на «блок» —  від 2-8 кімнат, припадає свій душ, туалет та кухня. При коридорній системі значно більше кімнат приходиться на той самий душ, туалет та кухню. 

Оля Лук’янчук: «У нас коридорна система. Душ, туалет припадає на 8 кімнат. На кожному поверсі по чотири душі, чотири туалети. Може, мені щастило, але я ніколи не чекала в черзі до душової».

Антон: «У НАУ — блокова система, блок —  8 кімнат, були прибиральниці. У КНУ —  також блок, у блоці 2-3 кімнати, прибиральниць ми наймаємо. Але можна й самим прибирати».

Як бачимо, при коридорній системі ваші шанси стояти у черзі, щоб вимити посуд/помитися зростають, при блоковій системі знижуються. Хоча тут у вас буде графік чергувань, і ви маєте прибирати чи шукати прибиральниць:)

 

Не кімната, а хороми царські

Перед заселенням у гуртожиток ви скоріше за все живете вдома. У вас затишно і ви вважаєте, що так має бути всюди — чистота і ремонт. Будьте готові до нових вражень:)

Антон: «Я був у шоці. Коли зайшов у гуртожиток НАУ, я сів і дивився в куток, де завівся величезний чорний грибок, на який у мене алергія. Гуртожитки НАУ не можна порівнювати із КНУ. Там значно краще, порівняно із НАУ»

Оксана: «Я не була в шоці, коли вперше заїхала. Бо коли я вчилася у коледжі, я неодноразово була у своїх дівчат в гуртожитку. Я знала, що очікувати. Головне — з ким ти живеш, якщо у тебе класні сусіди, то все складається».

 

Важкі валізи, а що у них? Сукні та холодильник?

Якщо ви оглянули кімнату і змирилися з її зовнішнім виглядом, то тепер зверніть увагу на начиння. Чи досить меблів на 4-х людей? Чи не забагато ви взяли речей із собою. Куди ви поставите зварений суп?

Оля Забіла: «Я привезла з собою 2 полички, стілець, дзеркало. Ці речі були в кімнаті, але щоб місця вистачило на кожного мешканця, доводилося привозити з собою. І в результаті в нас вкрали дзеркало, бо воно висіло у блоці».

Оксана: «У гуртожиток я набрала багато чого, що лежало мертвим грузом, під ліжком. Коли кожна дівчина бере з собою комплект посуду і у вас лежить десять каструль, п’ять сковорідок, то це справді смішно. Пізніше ми з дівчатами ділили, хто що бере — фен, праску, посуд і так економили місце. У шафах не вміщалося багато речей, тож ми привозили зимовий одяг, відвозили літній і навпаки».

У гуртожитку мало місця, тож доводиться розставляти пріоритети, що взяти з собою, а що лишити вдома. Звичайно, без одягу та дрібних електроприладів не обійтися (Пс, але і тут треба глянути, що дозволено за правилами гуртожитку!).

 

Хоч люди не меблі, але з ними теж виникають труднощі

Вам доведеться жити у кімнаті, де проживає ще 3-4 людини, тож без проблем не обійтися. Найчастіше вони виникатимуть через прибирання, режим сну і «мені потрібна тиша, я хочу вчитися».

Вітя: «Один чувак вирішив грати на гітарі, коли я спав, інший чувак не мив каструлю, там завелася пліснява, потім накрив її скляною кришкою, щоб не чути запаху. Але в кришці була маленька дірочка і через неї мошкара почала вилітати. А потім він це побачив, взяв папірець і заткнув цю дірочку. Тож ми сховали його каструлю йому під ліжко та співали пісеньку про свиню, від якої втік посуд».

Антон: «У будь-якому гуртожитку краще жити там, де менше місця —  у «двушці». Обирати 2-й поверх ліжка, тому що всі приходять і сідають на перший поверх. Усі туси у великих кімнатах, де п’ятеро людей — там ви точно не повчитеся. Але у кожному гуртожитку є кімнати, де можна спокійно повчитися. Шукайте друзів із таких кімнат». 

Завжди слід шукати компроміси, якщо їх не вдається знаходити, варто мирно розійтися. Наприклад, написавши заяву на переселення до іншої кімнати. Ідеальний варіант, коли мешканці кімнати твої друзі:)

Оксана: «Ми просилися жити разом із своїми подругами. Спочатку нас розселили у різних кімнатах, але після Нового року, нам вдалося домовитися, щоб ми поселилися разом».


Коменда і вахта – люди. З цього випливають…

Правильно, проблеми! Але не завжди. За законом, у гуртожиток впускають будь-коли, хоч о 4-й ранку. А виходити вночі із гуртожитку заборонено.

Антон: «Найбільше бісить те, що ти не можеш після 12 нікуди вийти. Ти лежиш голодний, а вийти не можна. І ким би ти не був, хоч Міністром освіти, завжди маєш заходячи в гуртожиток, показувати перепустку».

Оля Лук’янчук: «Проблем із вахтою не виникало.  Я зразкова студентка. Бувало, я поверталася пізніше 12, та вони впускали, усе було гаразд».

У цілому, якщо ви не порушуєте правил, то живите спокійно. Хоча надто ангельського людського ставлення не чекайте, особливо, якщо ваш комендант…

Антон: «… колись працювала наглядачем у жіночій колонії!»

 

Доброзичливе поплескування по спині або поради

Оля Лук’янчук: «Коли ти заселяєшся, то облаштуй свій комфорт. Бо потім ти потрапляєш у круговерть справ, не лишається часу на створення затишку. Плюс чим ближче ти до випуску університету, тим менше ти паришся умовами проживання».

Оксана: «У гуртожитку я навчилася варити їсти. Вдома майже не готувала. Тут ти стаєш самостійний: ти вже не знайдеш суп, який мама лишила у холодильнику:) Вчишся розподіляти фінанси, свій час».

Антон: «Пробувати треба все, але не можна переходити межу. Відвідуйте різні посвяти, вечірки. Не забувайте вчитися, це теж важливо».
А головне не забувайте взяти найголовнішу річ до гуртожитку – терпіння. І..

Оля Забіла: «Якщо ви думаєте, що ви вже дорослі, бо закінчили школу і бачили все, то ви помиляєтеся» :)

 

 

Дякую за теплу розмову:

Віктору Мельнікову, викладачу математики 
(Гуртожиток №16, КНУ ім. Шевченка)

Ользі Лук’янчук, викладачці української мови та літератури 
(Гуртожиток №18, КНУ ім. Шевченка)

Оксані Бондаренко, керівнику викладачів у Києві, і викладачці української мови та літератури
(Гуртожиток №2, НПУ ім. Драгоманова)

Ользі Забілі, консультанту і demand
(Гуртожиток №8, НПУ ім. Драгоманова)

Антону Острогруду, керівнику відділу продажів
(Гуртожиток №7, НАУ; Гуртожиток №16, КНУ ім. Шевченка)

Тож передаю подяку вище названим колегам. Низький уклін за терпіння та невимогливість до умов проживання.

 

 

     

         Ірина Гольцева

         Менеджер по партнерах ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA