Зворотний
дзвінок

Підготовка до ЗНО: основні помилки


 

Із початку цього навчального року я давала вам різні поради щодо того, як ВАРТО щось робити, що КРАЩЕ дивитися, які КОРИСНІ книги прочитати… 

Але темою сьогоднішнього блогу я вирішила обрати саме ПОМИЛКИ, які ДОПУСТИЛА Я, ГОТУЮЧИСЬ до ЗНО минулого року. Мета цього блогу полягає в тому, аби показати вам, що ми всі не ідеальні та щоб застерегти від таких же помилокАдже краще вчитися на чужих факапах, ніж на своїх =)

 •   ПОМИЛКА №1 

Я недостатньо старанно вчила пам’ятки архітектури й мистецтва, а також визначних особистостей. 

Не робіть так!

Це призводить до: 

 1. Я чітко пам’ятаю, як за 2 дні до екзамену я почала метушливо й хаотично завчати все. Упродовж цього часу я встигла добряче понервувати. Звісно, впродовж вивчення тем «Культура [такого-то] століття» я намагалася запам'ятати все це. Значну роль також відіграв Kahoot.it на заняттях з історії. Проте, воно так швидко вилітає з голови, тому потрібно часто повторювати! 

 2. Дорогою до самого пункту я чомусь пильно розглядала той самий триптих  (Любов. Сім’я. Повернення), який за 20 хвилин побачила в завданні. І хоча за ті 2 дні я все реально чудово  повторила, я відчула значне полегшення - моїм радощам не було меж! Адже я гарно знала той триптих. Проте, наскільки спокійніше і впевненіше б я себе почувала, якби вчила все це поступово впродовж року!

 • ПОМИЛКА №2 

Часто відкладала виконання Д/З до дня наступного заняття.

 Не робіть так!

Це призводить до: 

 1. Потім упродовж декількох годин я намагалася повторити все те, що проходила 3 ​​дні тому:   закінчувалося все тим, що я часто виконувала тести в метро на шляху до ZNOUA

 2. Інформація засвоюється гірше, адже її варто закріплювати через менш тривалий період часу після заняття! 

 

 • ПОМИЛКА №3 

У другому семестрі недостатньо часто повторювала складні теми з біології та історії.

Не робіть так!

Це призводить до: 

Готуючись до 3-го зрізу знань з ІСТОРІЇ на ZNOUA,  я зрозуміла, що потрібно було паралельно вчити нові теми та повторювати вже вивчене, адже, відкриваючи деякі конспекти, я навіть не пам’ятала жодної дати чи подій із певної теми. 

Справа в тому, що підготовка до ЗНО - досить інтенсивне вивчення великого об’єму інформації. І ми маємо час від часу оновлювати та закріплювати знання, які здобули впродовж 4,5 місяців. 

 • ПОМИЛКА №4 

На деякий час зовсім закинула вивчення наголосів та сфокусувалася на поточних темах 

Не робіть так!

Це призводить до:

Зрозумівши проблему, трохи згодом я почала виправляти наслідки цієї ситуації: старанно вчила всі наголоси. Та зрозуміла, що в моїй голові вже каша. 

 • ПОМИЛКА №5

Відсутність (навіть у плані) часу для нормального відпочинку.

Навчалася всі дні тижня, включаючи вихідні, не планувала навіть часу на перегляд фільму / прогулянки / читання художньої літератури і тд. 

Не робіть так!

Це призводить до:

 1. Знайомого вже всім пафосного поняття «емоційне вигорання»: тебе все бісить, вже нічого не цікавить, не маєш бажання щось робити, постійно хочеться спати.

 2. Для мене це була свого роду дієта, тільки обмежувала я себе не в їжі, а в приємному проведенні вільного часу. А кожна дієта, як ми знаємо, відома однією зі своїх негативних сторін - ЗРИВАМИ. Тобто, не плануючи нормального відпочинку, я іноді зривалася: дивилася фільми вночі, й цим самим робила тільки гірше, адже позбавляла себе здорового сну. А хороший чи поганий сон  впливає на пам’ять, продуктивність та навіть на зміни ваги тіла! 

Сподіваюся, ця інформація допоможе тобі підвищити шанси на успішне складання екзаменів, не втрачаючи при цьому ані психічного/фізичного здоров’я, ані необхідних знань! 

Залишай смайл у коментарях, якщо цей блог був для тебе корисним!  

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA