Зворотний
дзвінок

Підготовка до хімії: з чого почати?Якщо прикласти вухо до одинадцятикласника, то можна почути, як цокає годинник. Годинник зворотнього відліку до ЗНО. Але скільки б часу не лишилося до вирішального дня, ніколи не пізно почати готуватися. 

Звичайно, у кожного є свої стратегії пошуку і запам’ятовування інформації, всі ми здогадуємося, як взаємодіяти зі своїм мозком, проте давай спробуємо визначити основні опорні точки.

Перш за все - заспокійся! Чесно. Ніколи не намагайся сісти за завдання у стресовому стані. Панікуюча голова не здатна сприймати нові знання та приймати вірні рішення. Тут у нагоді стане улюблена музика, свіже повітря або просто стакан води. Прийшов до тями? Тепер можемо осягнути фронт роботи. 

Для початку ознайомся з програмою (зверни увагу на останню сторінку з тривіальними назвами, які необхідно вивчити). Далі - книги. 

 1. На цьому сайті зібрані усі шкільні підручники, рекомендовані МОН. 

 2. Звичайно, можна купити довідник “Хімія в таблицях та схемах” або ж скористатися універсальним довідником.

 3. У нагоді може стати “хімія для чайників”, навіть, якщо ти вже на продвинутому рівні, інколи подивитися на світ очима “чайників” дуже корисно. 

 4. І вишенька на тортик - страхи й жахи одинадцятикласників - задачі. А точніше методики їх розв’язку.

Та будемо відвертими, ми не випускаємо з рук смартфони, страждаємо залежністю від соціальних мереж, просижуючи там купу часу. Та давай перетворимо мінуси на плюси! Ось декілька ресурсів, які дозволять не розлучатися із гаджетом:

 1. Багато завдань різних типів, які не потребують завантаження. 

 2. Додаток, що  дозволяє перевірити правильність  рівняння хімічних реакцій. Таблиця Менделєєва та таблиця розчинності - завжди під рукою. А також калькулятор молярних мас. 

 3. Фактично інтерактивна книга із завданнями. Практика без відриву від теорії, так би мовити. 

 4. Або ж спробуй короткий довідник-шпаргалку. Так, останні два ресурси російськомовні, але номенклатура є максимально схожою, а використання двох і більше мов якісно впливає на мозок та знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.


Якщо ти належиш до людей-аудіалів (краще сприймаєш інформацію на слух), можеш зацікавитись ютуб-каналами:

 1. 46 коротких епізодів присвячених хімії від атомів до органічних сполук. Так, англійською, так, страшно. Але субтитри ніхто не відміняв та все ще пам’ятаємо про хворобу Альцгеймера.

 2. Хімія елементів - більш точкові теми, досліди (вдома не повторювати) та хімія в житті.

І звичайно, не лінуйся виділяти час для практики. Бажано закріплювати прочитану теорію одразу, а потім виконувати завдання на повторення якомога частіше. Раджу завести зошит і відмічати помилкові відповіді, щоб мати змогу відслідковувати помилки та корегувати свій план навчання.

 1. Задачі! Ну а що ж, за них ти можеш заробити 20 балів, тому припини їх боятися. А якщо ти вже спец - є варіант ускладненого збірника.

 2. Тести онлайн з різних предметів ЗНО, які забиратимуть мінімум часу, але дозволять з користю провести вільні секунди.

 3. Абсолютно усі питання, які були в минулорічних ЗНО, можеш знайти тут. Звичайно, можеш обирати проходження варіантів різних років - це допоможе відкалібрувати час та натренуватися вірно його розподіляти.

 4. І наостанок - онлайн практичні роботи (правда, знову англійською). Тут можна погратися з реагентами та освоїти як хімію, так і фізику.

Повір, не таке страшне те ЗНО з хімії, як малює тобі твоя фантазія. Якщо  у тебе ще досі у голові сидить мавпа з тарілками - дай їй банан, щоб вона замовкла. Тепер ти озброєний корисними порадами та посиланнями.

І остання порада - оточуй себе однодумцями. Люди - соціальні істоти, нам важливо і приємно відчувати підтримку (навіть, якщо ти сталева людина, глибоко у душі ти знаєш, що я права). Тому напарник не завадить у підготовці, навіть тому, що пояснюючи тему комусь іншому, ти набагато краще її зрозумієш та підключиш ще одну сенсорну систему для закріплення матеріалу.

Успіхів, спокою та натхнення!

 


Юлія Кривдюк

викладачка хімії та біології ZNOUA
 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA