Нотатки старшокласника

Ну що ж, саме час пригадати молодість.

Колись давно, в далекому 2015 я закінчила школу… ну добре, це було два роки тому :) Звичайно, я ще не забула, що таке бути школярем, а особливо випускником. 

11 клас – це, без сумнівів, насичений рік, який запам’ятається кожному. Але найбільше тому, хто хоче встигнути ВСЕ: відмінно навчатися (ну, хоча б добре), підготуватися до ЗНО, а ще не проґавити власний випускний.

Бо коли ти думаєш про головні екзамени старшокласника, все відходить на другий план.

Ти вже обрав університет, спеціальність, але між вами стоїть ВОНО – ЗНО! І І без нього потрапити до вишу дзуськи. 

Про що буде моя історія? Сьогодні для вас деякі «фішки» з власного досвіду підготовки, які реально допомагають запам’ятати великий об’єм інформації. Можете не вірити, але краще перевірте!

 

Пройди всі онлайн-тести ЗНО за минулі роки

І не один раз! Це не просто для того, щоб подивитися на результат, а для того, аби проаналізувати свої відповіді і попрацювати над помилками. 

Наприклад: ти зробив всі тести з української мови, але бачиш, що постійно помиляєшся на якомусь однотипному завданні. Випиши його, знайди правило і вивчи! 

У мене був окремий блокнот, в якому я розписувала кожне правило, яке забувала. Не розуміла – знову повторювала, шукала схеми, дивилась відеоуроки.

І так до того часу, поки не переставала робити помилку. 

 

Тренуйся писати твори

Теми творів на ЗНО з української мови щороку різні. АЛЕ! Якщо написати власні висловлення на всі теми за попередні роки, це значно полегшить тобі життя.

По-перше, тому, що вони в якомусь сенсі банальні: природа, дружба, книги, любов до Батьківщини, патріотизм, доля тощо. 

Потім, якщо на самому ЗНО буде подібна тема до тієї, яку ти вже писав – цитати, тези, приклади і висновки з’являться самі собою.

 

Будь в темі

В соціальних мережах існує багато груп про ЗНО, де постійно додають завдання, таблиці, схеми, відео та інші корисні матеріали. 

Так, я була підписана на всі спільноти, завантажила різноманітні додатки (з літературними творами, онлайн-тестами, навчальними матеріалами з різних предметів).

І все це для того, аби на перервах чи у дорозі не байдикувати, а хоча б трохи готуватися. 

 

Подивись екранізації на твори

Саме ті, які зняті один в один за книгою («Тіні забутих предків», «Енеїда», «Лісова пісня»…). Переглянь екранізацію на літературний твір після його прочитання, це закріпить твої знання про те, де відбувалася подія, які там були герої, ситуації тощо. 

І головне: ти знаєш, заради чого ці зусилля, отже, у тебе все вийде!

 

 

Можливо, ти винайшов власний спосіб ефективної підготовки до ЗНО? Тоді я, а особливо 11-класники, з нетерпінням чекаємо на твої секрети підготовки! :)


 

               

                 Ярослава Струцинська

                 Контент-менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA