Ніколи не кажи «ніколи», або чому я почала викладати онлайн?

Якби років 3 тому ви мені розповідали про онлайн-викладання, я б вас розкритикувала, я б взагалі не сприймала такий спосіб навчання як щось серйозне. Мені приносить неймовірне задоволення живе спілкування, черпаю енергію від людей. Тому «розмовляти» з монітором ніколи не розглядала як альтернативу своєї діяльності. 

Але все змінилося.

Я просто хотіла вільно експериментувати на уроках. Не можу сказати, що бути вчителем – це абсолютно свідомий вибір, свідомо я обирала історію, бо фанатіла від неї, а педагогічний виш – один з небагатьох, куди можна було вступити до ери ЗНО. Потім я випадково потрапила у школу і зрозуміла, що робота з дітьми – це моє . Але система шкільної освіти мене зовсім не влаштовувала. 

Я мріяла бути вільною від звітів, святкування річниць, незкінченних олімпіад, просто хотіла зайти в клас і разом з учнями почати творити. Мені було реально цікаво бачити ефект від нового прийому, використаного у класі, мої учні із захопленням сприймали такі новинки. Але часу на це я практично не мала.

Мабуть, це бажання експериментувати, пробувати щось нове потягнуло мене на пошуки чогось іншого. 

Випадково (останнім часом не вірю у випадковості, надто часто вони мені давали круті шанси у житті) натрапила на на сайт ZNO.UA та оголошення про онлайн-викладання. Вирішила спробувати.

Перші кілька місяців старалася адаптувати свої методи роботи під онлайн. Часто робила все наосліп, методом проб і помилок, бо матеріалів по онлайн- викладанню знаходилося мало. Мені дуже допомагала команда ZNOUA, вони організовували безліч тренінгів, семінарів, ми читали та обговорювали книги з педагогіки, різні методики, нові програми.

Я була захоплена, бо вперше зустріла команду однодумців, людей, які хочуть викладати якісно, які цінують бажання експериментувати на занятті.

Зрозуміла, що обмеження онлайн-викладання я можу використовувати як козир.


 

Не все завжди було легко

Це зовсім інший формат роботи, мені довелося опанувати багато нових прийомів, навчитися користуватися численними програмками , які допомагають адаптувати матеріал під онлайн-слухача. Але я насправді дуже рада цьому. 

За 2 роки співпраці з ZNOUA я виросла як вчитель більше, ніж за 7 років роботи у школі! Насправді тепер я відчуваю себе набагато ближчою до учнів, я краще розумію їхні потреби і вмію знайти інструменти, щоб допомогти опанувати матеріал.

Інколи після важкого робочого дня я ловлю себе на думці, що хочу просто впасти в крісло і зануритися в онлайн-заняття, просто використати новий прийом і побачити реакцію дітей (чи, можливо, до роботи онлайн доречніше використати слово «відчути», бо, повірте, я таки відчуваю дітей, які знаходяться в різних куточках країни, по той бік монітору). 

Часто після такого 2-годинного заняття я встаю зарядженою енергією (вчителі мене зрозуміють). 
Онлайн-навчання має багато особливостей, потребує попередньої підготовки, але коли ти бачиш, що можеш використати ці обмеження, перетворити їх у козир своєї роботи, то відчуваєш реальний кайф.

 

Найбільша мотивація – це…

Мої неймовірні учні. Бачу, як вони ростуть, із задоволення приходять на заняття, чекають наступного уроку й просто питають тебе поради, просто починають любити предмет, який ти викладаєш… 

Я захоплююся сучасними дітьми, вони зовсім інші, я вірю в них. Ніколи не могла подумати, що після кількох місяців занять онлайн ми з учнями станемо такими близьким, що будемо обійматися та плакати при реальній зустрічі. 

Зовсім не шкодую, що 2 роки тому вирішала спробувати щось нове у викладанні, бо завдяки цьому я зустріла неймовірних викладачів та учнів! 

 

Ви теж хочете експериментувати на уроках?

Вміти "відчувати" дітей навіть через монітор та дізнатися багато "фішок" онлайн-викладання? 

Тоді робіть перший крок назустріч мрії - приєднуйтеся до нашої школи онлайн-викладання Teach on! :)

 
 
 
                

       Катерина Цибульська

        викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA