200-бальники ZNOUA. Настя Кравець: крізь ЗНО до програмування

зно 200 балів

Знайомтеся, Настя Кравець – учасниця курсів ZNO.ua з математики 2015 року. Її захоплення програмуванням дещо дивує, адже вона могла б цікавитись чимось більш «дівчачим», хоча чим програміст не «дівчача» професія ). Вступати Настя планує до КПІ. Цей вуз вона вже знає (оскільки ходила на курси довузівської підготовки), відчула його атмосферу, та їй дуже сподобалась.

Втім, бесідуємо про ЗНО. Якими видались Насті тести, та якою була дорога до них?

зно 200 балів

Яке б визначення ти дала ЗНО? Це змагання, тести, екзамен, контрольна…

Мені здається, що ЗНО – це просто тест. Це не кінець життя, якщо його провалиш. І, навпаки, це не найголовніша перемога в житті, якщо набереш 200 балів. До цього не треба відноситись як до останнього екзамену в житті. Це лише контроль твоїх знань, який проходить не для того, аби комусь щось довести, а просто дізнатись, що і як ти знаєш. Проте, на мою думку, зовнішнім оцінюванням легше перевірити технічні знання, а не гуманітарні. Хтось може добре знати факти з твору, деталі, а хтось – і біографії, і щось глибше, цікавіше, але бал ЗНО цього не покаже.

Хоча ЗНО, взагалі, – це дуже крута штука. Добре, що в нас в Україні є реальний шанс вступити до вишу завдяки своїм знанням.

Які предмети ти складала? Поділись результатами.

Я склала українську мову та літературу на 188.5 балів, математику базовий рівень – на 200, поглиблений – на 199, англійську мову – на 198,5 та фізику – на 184 бали.

Давай пригадаємо той час, коли ти починала готуватись до ЗНО. Як ти знайшла курси ZNOUA?

Мені порекомендувала курси подруга. Я побачила якось її книжку, мені сподобалось, що вона була дуже товстою. Тоді я подумала: «Ооо! Тут буде багато практики». Я її переглянула, там були і легкі, і складні завдання, і завдання відкритих форм, над якими треба подумати. Так я зрозуміла, що це курси для мене. Було справді достатньо завдань: і в класі, і додому нам задавали той об’єм матеріалу, який можна було виконати. Загалом реально набивається рука на них, а не просто виконав і забув.

А взимку з’явились спеціальні курси з підготовки до поглибленого рівня, єдині в Києві, де можна було дійсно змістовно підготуватись. У ZNOUA не тільки тести вчать розв’язувати, а саму суть показують. Я ще жодного дня не пожалкувала, що пішла на ці заняття.

Як тобі працювалось із ZNOUA? Поділись, будь ласка, враженнями.

зно 200 балів

Мені сподобалась викладач Таня Герасимова. Такий спеціаліст! Вона реально роз’яснила все, що я не розуміла. Викладацький склад у вас дуже сильний. Сподобалась також атмосфера на курсах, приходиш, як до себе додому. Всі вітаються, немає чужих. Є кухня з печивом, яке ми завжди просили. Взагалі ви такі класні 

А як проходили заняття?

Якщо порівняти школу і курси, то коли в школі викликають до дошки, всі пригинаються, ховають очі, а коли ми вирішували, хто яке завдання буде розв’язувати на курсах, то ледь не бились за той маркер. Спочатку Таня нам пояснювала, показувала окремі методи розв’язування, а потім ми самостійно без підказок пробували працювати на дошці. Тільки ти не просто там стоїш і думаєш, інші теж можуть підказувати. Це була робота у команді, де кожен здобував свій досвід розв’язування.

Чи були у вас домашні завдання. Можливо, нічого не задавали :)?

Звичайно, були, іноді навіть такі складні, що доводилось годину-дві сидіти вдома, але потім, коли дійшла-таки розв’язку, думаєш: «Ого! Тепер, якщо на ЗНО таке трапиться, то я вже точно впораюсь».

Сподобалось також те, що ми зробили всі складні завдання, це №33 і 34, які були на ЗНО минулих років. Ми навіть російське ЄГЕ розв’язували, яке вважається складнішим. Таня давала завдання і звідти, тобто приклади бралась з багатьох ресурсів.

Чи пам’ятаєш свої відчуття, коли побачила 200 балів на інформаційній сторінці? Ти здогадувалась, що результат таким буде?

Так, пам’ятаю, тоді я була не одна в кімнаті, з батьками. Я відкриваю інформаційну сторінку, потихеньку прокручую і через зажмурені рукою очі бачу 200! Тоді почала стрибати. Було дуже радісно, що всі ті складні завдання, всі ті години розв’язування перетворились у нагороду для самої себе. Я не була впевнена у такому результаті, бо думала, що, можливо, десь хрестик не туди поставила, і це було б дуже прикро. Але найбільше за поглиблений рівень хвилювалась, бо там одна помилка коштує багато балів.

Головне запитання: як дістатись 200 балів? Заряди, будь ласка, майбутніх ЗНО-шників 200-бальним настроєм :)

зно підготовка

Найкраща порада – працювати і працювати, тому що за 3 місяці не можна обробити весь той об’єм інформації, за 2 теж.

зно підготовка

Тому 10-класникам варто вже починати готуватися, адже чим більше часу, тим більше практики, тим більше завдань зможуть виконати, тим впевненішими будуть на самому тесті. Математичні завдання – типові, є певний алгоритм дій, який допомагає. Якщо «рука набита», тоді значно більше впевненості. Наприклад, під час підготовки були такі теми, які ніби й знаєш, можна перейти до інших, але ні, так не пройде, викладачі відшліфовували всі наші незнання з різних тем. Це мені й сподобалось у ZNOUA.

Не треба чекати дива: що на ЗНО зможеш здати на 190, хоча вдома набираєш 170. Так не буває. А ще потрібно розбирати свої помилки. Бувало, пройшла тест, перевіряєш і «ай, це тупа помилка, я ж це знала!» Не проходь повз. Треба зупинитись і ще раз розібратись, чому неправильна відповідь була вибрана. Треба аналізувати свої помилки і працювати. От і все.

Все просто, але й непросто). Дякую, Насте, за цікаву бесіду та бажаю успішного вступу!

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA