Мотивація не допоможе

Привіт! Мабуть, заголовок здивував тих, хто читає мої статті з вересня-жовтня. У той період, здається, не траплялося текстів без згадок про мотивацію. Дійсно, сила мотивації-величезна, її неможливо переоцінити. Однак я зрозуміла ще дещо...

Є два основні методи змусити себе щось зробити.

Перший, найпопулярніший (і помилковий!),- спробувати мотивувати себе.

Другий, менш популярний (але коректний!),- розвивати в собі дисципліну.

У чому ж різниця?

Мотивація ґрунтується на помилковому припущенні: для виконання завдання необхідний конкретний розумовий або емоційний стан. Це неправильне сприйняття.

Дисципліна ж відокремлює діяльність від настроїв і почуттів. Якщо говорити простіше, щоб почати тренування, не потрібно чекати, коли ви будете в олімпійській формі. Ви тренуєтеся саме тому, щоб до цієї форми наблизитись. Дія, зумовлена ​​емоціями та очікуванням потрібного настрою, згодом перетворюється на особливо підступну форму прокрастинації. 

Якщо чекати, поки відчуєш, що готовий щось робити, виникнуть прокрастинаторські петлі. До речі, я маю статтю про здолання прокрастинації, ось посиланнячко ;)


(Прокрастинаторські петлі)

Людина може скільки завгодно писати гучні цілі на початку дня / тижня / року та намагатися себе мотивувати на їх виконання. Фіаско компенсувати шопінгом, заїданням стресу, інстаграмом  тощо. Далі знову прописувати красиві плани, які він або вона неодмінно саботує знову, і знову компенсує свою нікчемність.  Біг по колу.
Іноді мотивація - це таке брязкальце, цукрово-ватна фантазія, життєво необхідна інфантильній особистості.
Замість зусиль на «налаштуватися» на виконання справи, потрібно сконцентруватися на «як мені визнати свої емоції другорядним фактором і почати робити те, що є  для мене важливим?». Отже, мотивація не допоможе. На натхнення теж не варто сподіватись. Це просто «рушійна сила» та приємний бонус до роботи. Рідко екзальтованість залишається надовго. Просто потрібно змушувати себе працювати, іноді навіть крізь сльози.

До ЗНО так мало... Невже ми готові полишити всі свої старання на фінальному етапі? Залишилося ще трішки, нам до снаги це випробування! Зичу всім непохитності сили волі та бойового настрою!

-Ваша Софійка

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA