Місія (не) можлива: як полюбити українську літературу

 

Викладаючи українську літературу, я постійно чую від учнів, що любити її просто не можливо, що вона заскладна/нудна/не зрозуміла й багато інших не надто позитивних епітетів. Але ж усе залежить від нашого налаштування. Чи не так? Саме від того, як ми будемо щось вчити й ставитися до цього процесу, залежить те, чи буде це навчання цікавим. І, повірте, способів зробити захопливою літературу дуже багато.
Отож…

 

1. Осучасніть твори.

Чому б не створити персонажам сторінки в мережі “Інстаграм”? Вони б теж з радістю постили фото й коментили їх, якби мали таку можливість. А якщо ще й вигадати взаємодію сторінок, то герої взагалі розпочнуть справжнє життя. Ось як персонажі “Чорної ради”:А ще можна дати героям шанс поспілкуватися в месенджерах. Декому з них це дуже спростило б життя. 

 

2. Візуалізуйте прочитане.

Хоча з малюванням у мене не склалося, але діти й через кілька років після випуску пригадують мого славнозвісного сома або ж коня, що спіткнувся (до речі, з яких вони творів?). Чим комічніше буде ваше зображення, тим краще воно запам’ятається. А якщо ж ви ще маєте здібності до малювання, то ваші комікси за сюжетами творів можуть невдовзі стати ілюстраціями до книжок.

 

3. Грайте!

Зовсім не складно створити свій “Alias” за літературними фактами (героями, жанрами, авторами). І тоді підготовка до ЗНО перетвориться на приємний вечір з друзями, а не просто сумне й самотнє вирішення десятків тестів.

 

4. Вигадуйте якомога більше асоціацій. 

Певна, що ви з легкістю віднайдете в назвах творів або ж їхніх особливостях якісь підказки для себе. Ось вам дві асоціаціативні фрази для запам’ятовування від мене (спробуйте їх розшифрувати):

Катерину вкусив ЖУК.

Чорна Хмара Ніжна.

 

5. Жартуйте!

Ми найкраще запам’ятовуємо те, що викликає в нас емоції. Тому навчання за мемами ніхто не скасовував.
 

 

Бажаю всім позитивного й зовсім не нудного вивчення української літератури. Зробіть підготовку до ЗНО тим, про що ви колись згадаєте з усмішкою.

 

                                                                                                (За ілюстрації до цього блогу вдячна моїм креативним учням:)

Оля Лук’янчук
викладачка української мови та літератури в ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA