Коли вибір не очевидний

Обрати професію за декілька років до вступу і чітко знати, ким ти хочеш працювати після школи – це не про мене. 

З 5-го класу я марила тим, аби стати археологом. Мене захоплювали різноманітні передачі про відкриття та розкопки, я листала книжки, де були намальовані артефакти і уявляла, що колись і я знайду щось подібне. Але, як завжди стається, дитяча мрія перестала мене надихати. 

У восьмому класі я вважала себе достатньо дорослою аби заявляти, що я остаточно вирішила стати дизайнером. Мені це насправді подобалося. В табелі стояло 12 балів з образотворчого мистецтва і це єдина олімпіада (крім української мови), на яку я їздила і займала призові місця, а також часто брала участь у конкурсах. «Професія мого життя» думала я, поки справа не дійшла до вступу.

Потроху я почала розуміти, що насправді не впевнена на 100% ким хочу стати. Розгублено гуглила, на які ж спеціальності можу подати документи, враховуючи ЗНО. Там предмети не підходили, а десь потрібно було здавати все ті ж творчі конкурси, яких у мене й без того було достатньо. І як тут обрати?

Обмежень чи наказів з боку батьків не було, вони могли порадити, підказати, але за вибір професії та ВНЗ відповідальність була на мені. І я день і ніч думала, думала, думала...

Прийняти остаточне рішення було складно ще й через те, що окрім малювання я любила писати твори та вірші, але стати філологом не хотіла точно. А після 6-ти років музичної школи перспектива все життя носити за собою важкий баян мені не дуже подобалась. 

Отож, в результаті я подала документи на декілька спеціальностей : дизайн, видавнича справа та редагування, реклама та зв’язки з громадськістю і журналістика. Там ще було правознавство, але й досі незрозуміло, навіщо я це зробила (це остання професія з переліку, на яку я могла погодитись). 

Коли прийшли результати і стало зрозуміло, що мені «світить» тільки контракт, я обрала те, що рідні очікували найменше. Сьогодні рівно два роки, один місяць і 7 днів мого навчання на факультеті журналістики. Я не шкодую про свій вибір і надіюсь, що й після закінчення університету  з радістю зможу сказати те ж саме. 

То чому саме ця сфера діяльності, запитаєте ви?  Відповідь проста - 

Я так відчула.

 

 

 

                             Ярослава Струцинська

                         Контент - менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA