Книжки, які допоможуть «шарити» в математиці


 


Одним із подарунків до Нового року для мене була чудова книжка Стівена Строгаца «Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці й пасажирів зрозуміти цю науку». Тож сьогодні я вирішила поділитися з вами своїми планами на читання в 2020 році й деякими цікавинками про авторів тих книжок, про які я сьогодні розповім. 

І, як ви вже могли зрозуміти, мова піде про книжки для тих, хто далекий від математики, але хоче її зрозуміти, та для тих, хто любить цю науку й прагне почитати щось від професорів відомих університетів світу. 

 Незважаючи на все, що ми чули про страх перед математикою, 

багато людей хочуть трохи краще розумітися в цій науці. 

                              А коли починають вивчати її, то просто не можуть відірватися.                               

          * Стівен Строгац - професор прикладної    

       математики Корнелльського університету.

 

«Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку»

Я прочитала ще небагато, проте вже можу виділити дещо цікаве з цієї книжки. Мені сподобалося те, що автор починає майже з елементарного: з чисел, проте яким чином він пояснює це! :D На мій погляд, його методи варто взяти на озброєння навіть вчителям молодших класів. Якби ж мені в дитинстві ТАК пояснювали й таким чином наочно показували, ДЛЯ чого ми вивчаємо математику й ЧОМУ нам корисно знати, як вона працює! А в другому розділі професор Строгац розкриває можливості умовних камінців - показує, як за допомогою невеличких предметів глибше зрозуміти, як діє «квадрат» та наочно показує цікавинки з парними і непарними числами. 

До речі, є дещо таке, що підбурює моє читацьке натхнення - автор підготував багато посилань в кінці книжки на додаткові матеріали майже з кожної теми, яку розкриває у своєму дітищі. І цікаво, що він - людина сучасна, тому там будуть не лише нудні книги й наукові праці, а й невеличкі статті на різних Інтернет-порталах! :D

Чого я очікую від цієї книги? Я читаю з метою наблизитися до людей, що мають те саме «математичне мислення», хочу зрозуміти саму суть цієї науки, аби легше було сприймати матеріал, хочу навчитися швидше мислити і сподіваюся, що завдяки цьому я зможу дивитися на певне математичне питання під іншим кутом. Й особисто для мене важливим фактором є те, від якої людини я сприймаю матеріал, мені потрібно, аби сама людина здавалася мені цікавою та викликала інтерес. Тоді мені хочеться заглибитися в те, що ця людина вважає дотепним і чим вона захоплюється! І гадаю, професор, чиї статті (“The Elements of Math”) через бажання редактора видавали у “New York Times”, непоганий варіант на роль незвичайної особистості ;)

 

Проте це не єдина книга, яку я запланувала на найближчий час. Скоро ще придбаю собі «Думай как математик» від Барбари Оаклі.


Ця жінка викликає в мене просто скажене захоплення! До речі, вона навіть знає російську мову, незважаючи на те, що вона з Каліфорнії та більшу частину свого життя прожила в Америці. Справа в тому, що Барбара була лінгвістом та має ступінь бакалавра у сфері мистецтва зі слов’янських мов та літератури. Але згодом вона заглибилася в точні науки - вивчила математику та отримала інжерну освіту, а тепер вона доктор наук з інженерної справи та професор Оклендського університету! 

На  «Думай как математик» я маю великі надії! На усіляких сайтах вичитала, що це підручник, у якому зібрано купу корисних методів, якими користуються спеціалісти точних наук. Також там мають бути науково доведені методи для запам‘ятовування. 

Буду дуже рада, якщо ця інформація допоможе тобі вдосконалити свої математичні навики або просто [як і мені] допоможе перебороти страх математики. Веселого закінчення Різдвяних канікул! :) 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA