Зворотний
дзвінок

Голодомор. Ми пам'ятаємо!

 


 


23 листопада 2019 року в Україні відзначають день пам'яті жертв Голодомору. Ми теж пам'ятаємо про цей день, тому підготували для тебе трохи корисної інформації, тому лови!

 

ГОЛОДОМОР - це геноцид українського народу, організований керівництвом 

ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду.

 

Голодомор є складовою політики колективізації.

 

КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ - це примусова система заходів, яка спрямована на перетворення одноосібних селянських господарств у великі колективні й радянські господарства (колгоспи і радгоспи). 

 

На початку 1930-х років політика колективізації в Україні зазнала краху. Селяни масово покидали колгоспи та забирали своє майно: худобу, інвентар, зароблене збіжжя. Для збереження колгоспів і майна у руках держави режим 7 серпня 1932 року прийняв репресивну постанову, яка в народі отримала назву «закон про п’ять колосків».

 

Постановою ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» все колгоспне майно прирівнювалось до державного і за його розкрадання було встановлено жорстоке покарання. З цим законом держава карала голодних селян за збирання в полі залишків урожаю ув’язненням на 10 років з конфіскацією майна або розстрілом. Фактично закон забрав у народу право володіти їжею. Даною постановою було організовано спеціальні групи людей, які здійснювали обшуки населення з метою насильницького вилучення зерна. Такі обшуки супроводжувалися терором, фізичними та моральними знущаннями над людьми.

 

Аби остаточно закріпити всій "успіх", радянська влада вдалася до такого заходу як "чорна дошка". На "чорну дошку" потрапляли села, які не виконували план хлібозаготівлі. Вони були приречені на повне вимирання, сюди не привозили ніяку їжу, а навпаки вилучали все до останньої зернинки, люди не могли виїхати з села. 


 "припинити довіз товарів до цього села, припинити всіляке кредитування, провести дотермінове стягнення кредитів і інших фінансових зобов'язань, перевірити та очистити через органи РСІ кооперативний і державний апарат від чужих і ворожих елементів і перевірити, очистити колгоспи цього села, вилучивши контрреволюційні елементи — організаторів зриву хлібозаготівель".

 

Історики і демографи ще й досі сперечаються щодо кількості жертв Голодомору, називаючи різні дані – від 3 до 10 мільйонів. Найвірогідніше, враховуючи матеріали перепису населення 1937 р., втрати населення внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу становили на теренах України близько 7 мільйонів осіб. Голодне лихоліття, яке охопило адміністративні райони з населенням понад 40 млн. осіб і тривало майже два роки, явище не стихійне, а цілком рукотворне.

 

А тепер ще раз зверніть увагу на терміни, дати й не забувайте про карту! Запам'ятали? Тепер можете не хвилюватися  з приводу однієї з тем ЗНО.
 

   Марина Романенко
   викладачка Історії України

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA