Ей, ходімо в музей?

Все логічно, скажете ви: історія – музей – артефакти. Але ж ні!

Пропоную не бродити музейними коридорами й не видивлятися за склом археологічні знахідки. А надихнутися, насолодитися мистецтвом і ще раз пригадати зображення, які будуть на ЗНО з історії України.

Уявна картинна галерея до ваших послуг, тож діємо за перевіреною схемою:

1.       Побачили;

2.       Запам’ятали;

3.       Склали ЗНО на 200 :)

 

Святочне Ворожіння (Микола Пимоненко)

Побутовий жанр був пріоритетним у творчості митця. Художник майстерно зображав повсякденне життя селянства: весілля, побачення, повернення з роботи, сватання, ворожіння на свята тощо.

Цікавий факт: В Україні існує декілька варіантів картини «Святочне ворожіння». Перший – у Національному художньому музеї України, а другий у Полтавському художньому музеї ім. Миколи Ярошенко.

Де зберігається шедевр: Національний художній музей України.

 

Бій Богуна з Чернецьким під Монастирищем в 1653 р. (Микола Самокиш)

Микола Самокиш – український художник-баталіст. У 90-х рр. XIX ст. М. Самокиш і С. Васильківський створили альбом під назвою «Из украинской старины», до якого ввійшли 25 полотен на історичну тематику (козацтво) та 16 гравюр. Пояснення сюжетів, зображених художниками, у вступній статті до альбому подав відомий український історик Д. Яворницький.

Цікавий факт: Головними героями малюнків Самокиша були коні. «Вважаю коня гарним та благородним створінням, тому намагаюся зображувати його не тільки з зовнішнього боку, але й передати його психіку, його порив, найпрекрасніше, що є у цих тварин. Навіть шкапа на скаку виглядає живописно», – писав художник.

Де зберігається шедевр:  Харківський художній музей.

 

Дівчина в червоному капелюсі (Олександр Мурашко)

Олександр Мурашко – неперевершений портретист, педагог, знакова постать у творенні власне українського мистецтва на початку ХХ ст.

В історії національного образотворчого мистецтва він відомий, насамперед, як імпресіоніст. Написана в Парижі картина «Дівчина в червоному капелюсі» є яскравим прикладом його творів у дусі імпресіонізму (розширення діапазону кольорів, тональні переходи, передача складних ефектів освітлення).

Цікавий факт: Коли Олександр Мурашко був підлітком, він побачив як народжувались розписи Володимирського собору. Майбутній художник спостерігав за роботою відомих майстрів – В. Васнєцова, М. Нестерова. І саме вони першими звернули увагу на потенціал «худого, високого, лахматого, сором’язливого» хлопця.

Де зберігається шедевр:  Національний художній музей України

 

Хата в Богданівці (Катерина Білокур)

Катерина Білокур – українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва».

Цікавий факт: Катерина Білокур не мала початкової шкільної освіти, через що пізніше її не взяли до художнього технікуму. Та це не завадило художниці знайти власний стиль живопису і здобути світову славу.

Якось Пабло Пікассо сказав, що «якби у Франції була така жінка, як Катерина Білокур, ми б змусили весь світ говорити про неї».

Де зберігається шедевр:  Національний музей українського народного декоративного мистецтва (Київ)

 

Козаки в степу (Сергій Васильківський)

Тематика козацтва в художній спадщині С. Васильківського посідає друге місце після пейзажів. Художника надихав народний пісенний фольклор, що відображено серією його полотен на історичну тематику. Картина «Козаки в степу» вважається одним із найзначніших творів митця.

Цікавий факт: Сергій Васильківський найбільше захоплювався темою козацтва та сільськими пейзажами. Він мандрував пішки Харківщиною і Полтавщиною, а також спускався Дніпром до Запоріжжя, після чого й з’являлися знані картини художника.

Де зберігається шедевр:  Національний художній музей України

 

Дівчина з Поділля (Василь Тропінін)

На початку XIX ст. однією з найголовніших тем у мистецтві було зображення народного життя. Саме до таких картин належить «Дівчина з Поділля». Художник змальовує типову подільську сорочку, корали на шиї, дівочий головний убір, при цьому фарби добре відтворюють фактуру зображеного.

Цікавий факт: Тропінін народився і жив у Росії, але понад 10 років прожив в Україні (село Кукавка на Полтавщині), де й намалював низку своїх найкращих картин.

«Я там без відпочинку писав з натури, писав зі всього і зі всіх. І ці мої роботи, здається, найкращі зі всіх, до того часу мною написаних», – згадував Тропінін.

Де зберігається шедевр:  На жаль, цієї картини немає в колекції українських музеїв. Вона зберігається в Курській картинній галереї.

 

Свенська ікона Богородиці

Найдавніша (зі збережених) ікона київської школи. На ній зображено Богородицю, яка сидить на троні, тримаючи на колінах Христа, обабіч – святі Антоній Печерський і Феодосій Печерський із розгорнутими сувоями в руках.

Цікавий факт: Місцем знаходження ікони до 1288 року був Києво-Печерський монастир, поки чутки про її чудодійність не дійшли до Чернігівського князя Романа Михайловича. Той, перебуваючи у Брянську, раптово осліп, тож на прохання князя ікону відправили човном по Десні. Але вранці перелякані супроводжуючі побачили, що ікона зникла. Знайшли її між гілками дуба на горі поблизу річки Свен. Сліпого князя пішки привели до цього місця, і після палкої молитви зір до нього повернувся. А на пам’ять про визначну подію на горі побудували храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

Де зберігається шедевр: Оригінал зберігається у Трет’яковській галереї

 

         

          Ярослава Струцинська

          E-mail-маркетолог ZNOUA

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA