Ефект плато: час іде, нічого не змінюється

Час плине з неймовірною швидкістю. Досі не вірю підступним числам у віконці календаря. 20 днів до іспитів. Таке враження, ніби забула все, що вчила роками. Сиджу за посібниками й тестами, але не помічаю прогресу. Я в болоті, яке нещадно поглинає мою енергію . Це болото має наукову назву «ефект плато» - часовий відтинок, протягом якого певні характеристики залишаються незмінними.

Якщо ви відчуваєте постійну втому, втрачаєте мотивацію та ентузіазм, сумніваєтеся в результативності своїх старань, не помічаєте успіхів– слід негайно зрушити з цієї мертвої точки.

i'm so tired... by Jada Facer on Amazon Music - Amazon.com

Ефект плато - це явище, з яким люди стикаються на постійній основі в усіх сферах своєї діяльності. Його можна охарактеризувати як досягнення того рівня, на якому будь-які зусилля вже не сприяють прогресу. Виникає внаслідок звикання організму до тих чи інших вправ: ми перестаємо рухатися вперед і отримувати нову інформацію. Більшість учнів (60%) не можуть визначити, із чим конкретно у них виникає проблема, і описують ефект плато як звичайний стан ступору. Цей «стан ступору» триває від 1 тижня до 4 років, але до ЗНО залишається 20 днів! Наше завдання на сьогодні – втеча від психологічної омани.

1. Змініть методику підготовки до екзаменів і режим дня. Побороти проблему допоможе різноманітність: інший підхід до навчання, інші вправи, опрацювання проблем «з іншого боку». Знайдіть для себе цікаві техніки мнемоніки, зацікавтеся новинками мотиваційної літератури or smth…

2. Правильно вибраний момент часто відіграє важливішу роль, ніж докладені зусилля. Відпочивати від роботи так само важливо, як і її виконувати. Можливо, просто потрібно зробити паузу та дозволити інформації переміститися з короткочасної пам’яті в довготривалу. Важливо змиритися з тим, що наш мозок іноді не здатний відповідати тим очікуванням продуктивності, які ми на нього покладаємо.

3. Наше сприйняття, буває, дає збій і спотворює реальну картину, що, в свою чергу, уповільнює прогрес. Негативні думки про власні результати блокують розвиток. Наприклад, при навчанні в групі, студентам може здатися, що інші учасники групи «розумніші». Це призводить до зниження самооцінки, втрати віри в себе та подальшої безуспішності.

4. Фокусуйтеся на чомусь одному. Багатозадачність - це міф. Мозок не пристосований до того, щоб робити відразу багато справ. Замість цього він переключається з одного на інше і витрачає на це ресурси. 

5. Протестуйте свої знання та вміння. Застосуйте їх на практиці, спробуйте визначити недоліки. Ваша робота над помилками стане  новим етапом самовдосконалення. Головне – вчасно відслідкувати ефект плато. Самоаналіз корисний у будь-яких ситуаціях. Ставтеся до всього простіше та насолоджуйтесь життям.

Сподіваюся, я повідала вам щось новеньке).  Зичу сил і наснаги, натхнення та радості!

-Ваша Софійка
 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

Франшиза

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA