Чим зайнятися вчителю влітку?

Мабуть, більшість вчителів, побачивши заголовок, подумали «Боже, спочатку ж потрібно скласти разом з учнями всі екзамени, ЗНО, здати адміністрації усю документацію…».

Це правда, але я впевнена, що все це значно легше робити, якщо знаєш, що влітку тебе чекає насичений відпочинок.

Згадайте, наскільки вам легше справлятися з «запаркою» на роботі, якщо ви вже спланували подорож або маєте  куплені квитки на класний концерт.

Тоді наче й робота видається легшою. Тому пропоную разом подумати про варіанти літніх справ для вчителя, бо такі довгі канікули — одна з найочевидніших переваг  роботи педагогом.

Емоційно зарядитися

На жаль, більшість вчителів напередодні відпустки почуваються “вичавленими лимонами”. Це нормально, бо вчитель працює з людьми і дуже багато віддає, тому емоційно вигоряє. Літо – це чудовий час поповнити заряди енергії та внутрішні ресурси.

Спланувати якісний відпочинок

Щоб 3 місяці літніх канікул не стали рутиною, потрібне планування. Почніть думати вже зараз, чим вам хотілося б займатися. Я знаю багатьох вчителів (та й себе до них зараховую), які працюють з учнями 5, 10 навіть 15 років і не втрачають ентузіазму, бажання вчити далі. Всі вони в один голос заявляють, що літо дуже допомагає відновитися, просто потрібно правильно його провести. Саме тому відпочинок потрібно планувати, нехай він буде менший, але якісний.

Поспілкуватися з класними людьми

Знайдіть час зустрітися з «вашими» людьми, тими, які підзаряджають, генерують круті ідеї або просто допомагають добре провести день. Це також стосується спілкування онлайн. Моніторте анонси хороших вебінарів, лекцій спікерів тощо.

Знайти час для себе

Знайдіть час для справ, які ви постійно відкладали. Може, ви давно хотіли більше займатися спортом, опанувати іноземну мову чи приготувати нову страву.

Почитати хороші книги

Думаю, ця порада є обов’язковою для вчителя, який постійно віддає багато ресурсу, тому має регулярно відновлювати запаси. Ви вже зараз можете занотовувати книги, які зацікавили вас: від педагогічних чи психологічних новинок до класики художньої літератури.

Систематизувати власний досвід

Пригадайте, скільки ви провели класних уроків за рік, скільки знайшли та використали навчальних ресурсів чи створили презентацій. Вам залишилося просто зібрати ці документи, посилання та фото в одну папку. Так ви зможете не лише оцінити свою роботу, а й з легкістю виступити на будь-якому семінарі, поділитися досвідом чи швидше готуватися до уроків з вересня.

Провести час на природі

Погодьтеся, під час навчального року це зробити не завжди вдається. Прогулянка парком чи пікнік у лісі за містом – неважливо, просто робіть це частіше.

Змінити обстановку

Це точно дає ефект перевантаження. Виїзд у гори, відвідини нового міста чи відпочинок на морі – тут вам допоможуть визначитися власні уподобання та розмір гаманця. Але це не обов’язково щось грандіозне. Часом відвідання сусіднього містечка, простий похід в музей чи чашечка кави з друзями теж дає чудовий ефект.

Зайнятися саморозвитком

Зараз усе більший вибір можливостей професійного розвитку, і чудовий спосіб провести частину літа. Я кілька років поспіль їздила на літні школи для педагогів у різні країни.

Так можна не тільки навчитися чогось нового, а й поспілкуватися з вчителями, перейняти досвід. Крім того, зараз організовують значно більше якісних тренінгів, семінарів та навіть кількаденних шкіл у нашій країні.

І навіть якщо ви проживаєте в невеликому містечку, можна знайти цікаві вебінари, курси чи школи онлайн (наприклад, TeachOn від ZNOUA). Такі заходи часто умовно безкоштовні (потрібно пройти відбір та заплатити невеликий організаційний внесок) або відносно недорогі.

На щастя, минули ті роки, коли на вчителя, який вкладав гроші у своє навчання, дивилися з подивом (я добре пам’ятаю такі погляди). Сьогодні ми добре розуміємо, що виділяти кошти на навчання – це вимога сучасного світу. Тому планувати свій бюджет та час  і на такі речі теж доречно.

Відпочити й просто розслабитися

Викинути з голови непотрібні думки про школу, відпустити (хоча б на деякий час) проблеми ваших учнів та побути собою. Повірте, вазони у ваших кабінетах не посохнуть, ремонт закінчать вчасно, учні знайдуть себе в житті. Вам не обов’язково все котролювати, просто треба часом вміти розслабитися й насолоджуватися літнім днем. Іноді корисно дозволити собі просто поспати довше, полежати на дивані, подивитися улюблені серіали, побайдикувати….

А як ви плануєте провести літо? Діліться класними ідеями, які допоможуть вчителю не лише відпочити, а й емоційно пізрядатися

 

 
                

       Катерина Цибульська

        викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

x

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA