Чи повинні вчителі складати ЗНО?

Нещодавно натрапила в Інтернеті на статтю про те, як на Вінниччині вчителі математики «завалили» ЗНО з їхнього ж предмету.

І мене пройняв великий жаль, адже хіба допустимо те, що люди, які навчають дітей, готують їх до цього тесту, самі не можуть з ним упоратись?

Виникає питання: а чи треба взагалі вчителям складати ЗНО?

Хтось скаже, що в цьому немає необхідності, адже воно створене для перевірки рівня знань в першу чергу! учнів. Я ж хочу переконати вас у тому, що через це повинні пройти не лише бідолашні одинадцятикласники, а й ті, хто прищеплював їм любов до свого предмету протягом 11 років.

Перш за все, ЗНО для вчителя - це гарний спосіб підтвердити свою компетентність у межах свого предмету.

Адже комплексна перевірка та оцінка знань протягом роботи в школі переважно не проводиться.

Звісно, є відкриті уроки та курси підвищення кваліфікації, які допомагають покращити роботу, але вони не можуть охопити увесь курс предмету і перевірити, як вчитель орієнтується в усій програмі.

Тож комплексний тест ЗНО, який містить питання з 5 по 11 клас, яскраво покаже рівень академічності викладача.

Дезінформація. На жаль, я часто чую від учнів фрази на кшталт: «Наша вчителька казала, що такого не буде в ЗНО» або «Нам говорили, що твір оцінюється в 25 балів і треба писати лише приклад з укр. літ.»  і тд.

Тут уже навіть не йдеться про складання, а хоча б ознайомлення з програмою ЗНО і критеріями оцінювання.

Якщо учні сприймають свого викладача, як авторитетне джерело, то необхідно відповідати цьому статусу і надавати достовірну інформацію.

З попереднім твердженням тісно пов'язане питання довіри і поваги. Погодьтеся, ви будете довіряти більше тому спеціалісту, наприклад лікарю, який орієнтується у своїй справі і з власного досвіду знає, як вирішити ваше питання.

А якщо ви почуєте у відповідь: «Я особисто таке не практикував, але кажуть, що це можна вилікувати» , то навряд чи будете впевнені в ефективності лікування і компетентності свого лікаря і, як наслідок, знайдете собі іншого, більш досвідченого.

Тут так само:

Коли учні знають, що їхній вчитель сам виконував тест, який на них чекає, вони виявлятимуть повагу та довіру до його слів, а не шукатимуть відповіді в Інтернеті, де так багато неправдивої інформації.

Ясна річ, що вчитель, який займається підготовкою до ЗНО, обов'язково повинен першим перевірити те, до чого він готуватиме учнів.

У тестах цього формату своя специфіка, формулювання завдань і вони відрізняються від контрольної роботи в школі. Тож якщо ви претендуєте на роль репетитора, то повинні орієнтуватися в кінцевій меті вашої роботи.

А якщо ж учитель не займається репетиторством і взагалі не викладає в 11-му класі, то йому виходить непотрібно забивати собі голову зайвим і думати про складання ЗНО?

Відповідь криється в тому, що вже декілька років у форматі ЗНО учні складають одночасно і державну підсумкову атестацію, тобто оцінюють знання, здобуті під час навчання в школі. Тому будь-який вчитель повинен не просто вичитувати шкільну програму, а будувати свої уроки з урахуванням особливостей ЗНО.

А щоб йому це з легкістю вдалося, без самостійного  ознайомлення з цим тестом не обійтися.

Насамкінець хочу додати, що складання ЗНО зробить вас ближчими до своїх учнів, адже ви на собі відчуєте, наскільки це важливий момент у їхньому житті і зробите все можливе, щоб вони пройшли це випробування з легкістю, а натомість отримаєте від них любов, повагу і вдячність за ваші старання. 

 

 

     

      Катерина Зуєва 

      Викладач української мови та літератури

 

 

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA