5 заповідей першокурсника

«Карпати» із зошитів, пошуки потрібного кабінету, очікування студентського квитка… Ще тиждень, і всі першокурсники зможуть порівняти очікування з реальністю. 
 
Історія твого студентства розпочнеться вже за тиждень, і щоб потім не хотілося вирвати з неї сторінку, чи й зовсім спалити, існує 5 простих порад. 
 
А ю реді? :)
 
 
Не вір словам
 
Роби власні висновки. Тебе налякають суворими викладачами, розкажуть, як у них неможливо скласти екзамен, що «отримати трійку – це вже щастя».
 
Але ж і всіх студентів ти не знаєш, все може бути не так банально, як розказують. Налаштуй себе не на негатив, а на те, що тобі потрібно сформувати власну думку. 
 
 
Перевіряй розклад
 
Навіть постійний розклад може часом змінюватися, тому напередодні краще зайти і перевірити. Раптом у тебе незапланований вихідний? :)
 
 
Шукай відповіді у...
 
Рекомендованій літературі. Викладачі завжди радять книги, де можна знайти відповіді до питань на семінар.
 
Інколи трапляються вимогливі лектори, що ду-у-же не люблять, коли студент навчається виключно в інтернеті. Витягує абзаци з першого ліпшого сайту, а на запитання «де ви знайшли цю інформацію» відповідає «не пам’ятаю» або «у вікіпєдії». 
 
Є бібліотека, є ті ж самі електронні видання. Зміст і питання, які варто опрацювати, бувають ідентичними. Так ви хоча б знатимете, що інформація правдива.
 
 
Не бійся 
 
В університетах, які налаштовані на сучасну освіту, постійно наголошують: «не бійтесь висловлювати власну думку». 
 
Ми звикли, що є «правильно» і «не правильно». Але з цим потрібно розпрощатися, якщо ти з чимось не згодний – скажи про це.
 
 
Дискусії та власне бачення вітаються, а не пригнічуються, бо скільки людей – стільки й думок. 
 
Будь активним, коли відповідаєш на теоретичне питання, можеш поділитися власними спостереженнями, розповісти про свій досвід. 
 
Адже лекції - це не лише нагода отримати «5». За півтори години можна послухати багато крутих історій, дізнатися про своїх одногрупників трошки більше, та нарешті виговоритися про те, що «накипіло».
 
 
 
Снідай
 
Ранок студента проходить не в темпі вальсу, а радше в темпі тектоніку. Тому часто на користь випрасуваної сорочки доводиться жертвувати сніданком.
 
А що, апетит ще не прокинувся, можна й потерпіти. «Потім щось придумаю» (а на перерві вже звичне «каву та булочку, будь ласка»).
 
Прокинься на 20 хвилин раніше і поснідай, бо це насправді дуже важливо. Саме ця ранкова процедура (якщо вірити всім дослідженням) поліпшує імунітет, запускає твій мозок, і робить тебе продуктивнішим. 
 
Замість того, аби на парах вливати в себе каву, можеш забезпечити себе енергією ще вдома:)
 
 
 
 
 
 
 

         

          Ярослава Струцинська

          Контент-менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

mastercard
visa

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA