5 неочевидних переваг онлайн-навчання для викладачів

Якщо ви маєте певний викладацький досвід, але ніколи не пробували навчати учнів онлайн, то сама думка про це може вас жахати. І, повірте, це нормально. Майже всі викладачі, які зараз практикують онлайн-навчання, спершу мали певні страхи й не були впевнені, що це — однозначно «їхнє».

Що найчастіше може зупиняти?

  • вимкнеться світло / заглючить пограмка / підведе інтернет
  • розгублюся / щось забуду
  • учні краще володіють онлайн-інструментами, ніж я
  • не знаю, яку платформу обрати
  • це неефективно
  • я не можу бачити, чи учень справді пише
  • неможливо наочно щось показати…

Онлайн-викладачі ZNOUA теж зізнаються, що на початку мали побоювання:

  • Переймалася, що на заняття ніхто не прийде, і я буду говорити сама собі» (Катя)
  • «Хвилювалася через технічну сторону» (Таня)
  • «У деяких школах проводять практичні з біології, учні мають більше можливостей щось порухати, зробити власноруч, в онлайні боялась за те, чим зможу компенсувати такі практичні» (Соломія)

Та за рік-два постійного розвитку в онлайн-викладанні, можна відкрити для себе багато переваг, тож ми вирішили зібрати їх і поділитися з вами. Хтозна, може, після прочитання цієї статті, ви теж захочете спробувати свої сили в «онлайні» :)

 

1. Відкриєш у собі суперсилу оратора

Так-так, це справді суперсила. Як інакше можна назвати здатність утримувати увагу аудиторії, яку навіть не бачиш?
І це не лише сухе подання теорії, а й доречні запитання, коментування відповідей учнів, формування практичних навичок, жарти, врешті-решт!

Ти самостійно озвучуєш весь навчальний процес, тому значно покращуються навички володіння голосом (висота, гучність, темп, правильне дихання). Іноді це важко, тому чашка чаю після (а деколи й під час!) заняття не завадить:)

 

«Це дуже класний спосіб навчати, ти можеш утримувати увагу аудиторії, яку навіть не бачиш, ти отримуєш колосальне задоволення  від такого формату спілкування з учнями і ти сам взнаєш багато нового, оволодіваєш новими навичками» (Катя)

 

P.S. Це стосується групових занять у форматі вебінарів, а не індивідуальних по скайпу.

 

2. Зможеш максимально зручно облаштувати робоче місце або навіть носити його з собою

Будь-який куточок кімнати з нормальним освітленням і нейтральним фоном може стати твоєю робочою зоною. Звичайно, якщо там є комп’ютер/ноутбук та інтернет:)

Можеш поставити там свою улюблену чашку, одягнути найзручніші піжамні штани чи вкритися пледом (учні все одно бачать лише твою верхню частину), поставити букет квітів чи розвісити грамоти / відгуки попередніх учнів. 

За вікном дощ чи сніг, а ти працюєш у затишному місці:)

А ще, якщо захочеш кудись поїхати на кілька днів, не обов’язково скасовувати заняття, можеш просто взяти їх собою (головне переконайся, що там, куди ти їдеш, є інтернет).

 

«...ти можеш працювати вдома, не тратиш час на дорогу на роботу, не потрібно виходити з дому в погану погоду» (Катя)

«Моя перша співбесіда в ZNOUA була з Парижа, і недавно я провела заняття з Будапешта:)  Тому, онлайн-репетиторство це суперзручно ;)» (Наталя)

 

3. Отримуєш доступ до сотень інструментів, які точно близькі сучасним учням

Відео з YouTube, Google Earth, онлайн-опитування, чати, аудіокниги, ілюстрації, зображення, майндмепи, віртуальні дошки чи навіть віртуальні лабораторії. Лише кілька кліків — і це вже під рукою.
Погодься, учню куди цікавіше буде переглянути відео і зробити по ньому онлайн-тест, аніж читати параграф з паперового підручника й відповідати на запитання в зошиті.

А якщо учню цікаво — то це вже половина успіху:)

 

«Я без обмежень можу готувати на заняття ілюстрації, не думаючи, як-то б їх роздрукувати, показувати відео, 
не переймаючись про проектор, і навіть електронна дошка в моєму розпорядженні, яка до того ж має ряд переваг, порівняно зі звичайною» (Таня)

«...для сучасних дітей серйозним джерелом інформації є YouTube, тому постійно підбираю щось цікаве як для вебінару, так і для перегляду потім. Зрозуміла, що викладач має бути в тренді — має знати хоча б трохи інформації про популярні серіали, фільми, канали, девайси, блоги і т.д.» (Соломія)

 

4. Будеш бачити здивування й захват в очах людей, яким розповідаєш про свою діяльність

Викладати онлайн — це ж так складно! Це взагалі можливо? А як ти це робиш? Круто!!! І ці реакції цілком можна зрозуміти, бо зараз це ще не настільки поширений формат роботи. А частинка «онлайн» одразу характеризує тебе як мегасучасну й інноваційну людину. Можливо, цим прикладом навіть надихнуться твої колеги. І потім будуть дякувати за це:)

 

«Багато людей, які не знаю, що це, кажуть, що це не серйозно, а інші дуже захоплюються і думають, що я професор» (Соломія)

 

5. Отримаєш надзвичайний досвід спілкування з учнями з різних куточків країни чи навіть планети

Можливість побачити, як мислять і чим цікавляться діти й підлітки, що живуть за сотні чи тисячі кілометрів від тебе — справді неймовірна! Ти можеш передати свої знання та свою любов до предмету набагато більшій кількості дітей. Можеш допомогти тим, хто не має можливості навчатися у своєму селі чи місті.
І ці діти можуть стати для тебе великим натхненням і хорошими друзями. Навіть якщо ти ніколи їх не побачиш «в живу».

 

«Я зрозуміла, що можна прив’язатися до людини навіть ніколи її не бачачи» (Таня)

«Мені подобається те, що люди, з якими я б ніколи не зустрілась за звичайних умов, мають можливість відвідувати онлайн-заняття, перебуваючи у різних кімнатах, селах, містах, країнах. Це надає якоїсь глобальності і значущості моїй роботі…» (Соломія)

 

Ну що, уже не так страшно?

Якщо ти вже готовий(а) спробувати викладати онлайн, але не знаєш, як це зробити самостійно, приєднуйся до команди ZNOUA, ми завжди допоможемо й навчимо! :)


Дякую за коментарі:

Каті Цибульській, методисту онлайн-відділу та онлайн-викладачу історії
Соломії Залізняк, онлайн-викладачу біології
Тані Ященко, онлайн-викладачу української мови та літератури
Наталі Кривіцькій, онлайн-викладачу математики

 

 


     Юліана Зелена 

     керівник онлайн-відділу ZNOUA,
     онлайн-викладач української мови та літератури 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Вау, тепер отримати 200 балів на ЗНО ще простіше!

Чекай на наше «дякую» на свої пошті. Обіймаємо.

Коментарі

Про насМи в Києві

Ми в Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA