Метод мнемотехніки, або як запам’ятати слова з англійської мови



Існує безліч варіантів запам’ятовування слів, починаючи від зубріння та закінчуючи переглядом фільмів та серіалів або розмовою з носієм. Взагалі-то останні дві методики працюють, але якщо потрібно вивчити конкретні слова, то виникає проблемка. До речі, мені цього літа стали в пригоді конкретні слова, опубліковані Міністерством освіти, які скоріш за все будуть на ЗНО. Якщо їх у тебе немає, то зберігай. https://znoclub.com/angliyska-mova/882-leksichnij-minimum-dlya-zno-z-anglijskoji-movi.html 

До того ж перегляд кіно і розмови з носієм готують до розуміння англійської живої мови, а ЗНО і володіння мовою – зовсім протилежні речі. А ще у фільмах й серіалах лексика, зазвичай, складна для розуміння. Головне правило перегляду в тому, щоб від усієї інформації новим було лише 20% від усього матеріалу. Коли ж ця цифра сягає 30% і вище, то зазвичай людина впадає у фрустрацію або дратується через нерозуміння. З кіно є також особливий метод запам’ятовування слів (став плюсик у коментарях, якщо хочеш дізнатися, як саме вивчити будь-яку мову, дивлячись кіно й мультики, бо це можливо).

Особисто мені подобається інша методика, про котру я сьогодні й розповім.
Мнемотехніка. Що це таке та що з ним куштують? У простонародді є інший “майже термін” для називання цього метода – асоціації. Багато людей про нього знає, проте більшість не розуміє, як він працює. Інгредієнти запам’ятовування слів такі: методика заучування й повторення. Зупинимося на першому (про друге буде наступний мій пост, обіцяю). Взагалі-то рецепт мнемотехніки легкий: беремо слово, додаємо трошки фантазії, заплющуємо очі, уявляємо асоціацію та промовляємо слово англійською тричі. Вуаля! Ти все запам’ятав) Наприклад, беремо слово ring (дзвонити). Треба вигадати асоціацію. Для мене це слово ринг, уявляємо його в голові. На рингзі пусто, взагалі нікого, а посередині дзвенить телефон. Заплющуй очі. Уяви ситуацію та тричі скажи уголос ring. Так-так, заплющуй і нумо говорити зі мною, я ж не відчеплюся) До речі, якщо зробиш усе це зараз, шанс забути те, про що тільки що дізнався прямує до нуля. Тож мерщій вмикати сплячий мозок.

А тепер потренуймося на асоціаціях, щоб краще зрозуміти, що я маю на увазі. Голуб – pigeon. Беремо основу англійського слова “підж” (якщо не виходить вигадати  асоціацію до всього слова, включаючи основу й закінчення, беремо тільки першу частину). Мій мозок, проговорюючи початок слова, видає піджак, тому уявляємо голуба, який поважно розхажує поміж інших побратимів на вулиці, він такий надутий, гордовитий, пихатий, а головне в піджаку. Повторюємо процедуру: заплющуємо очиці, уявляємо та повторюємо слово англійською. Щодо повторювання я, як вже казала, розповім у наступній серії цього блогу, а ти відпишись та розкажи, чи знав про мнемотехніку, чи було щось нове? 

Якщо ти дочитав до цього моменту, то для тебе лайфхак: чим дивніша й сміхотворніша асоціація, тим краще запам’ятається, адже наш мозок полюбляє речі, які вибиваються з контексту загальноприйнятих речей.