Три «теплі» ЗНОшні історії, щоб читати холодними зимовими вечорами

Коли за вікном холодно, сніг чи мряка, дуже хочеться розслабитися і подумати про щось приємне. Особливо зараз, коли ЗНО швидко наближається і паніка невпинно зростає. Тому пропоную вам реальні історії моїх учнів з «хеппі ендом». 

У січні-лютому ти розумієш, що ЗНО настане обов’язково, бо розпочалася реєстрація на пробне ЗНО. Але що робити, якщо ти не можеш вчити якийсь з предметів, не йде, спробував усе. Або обраний вуз змінив перелік предметів. Що робити? Чи варто змінювати предмет?

Повірте —  варто. 

Історія № 1. Це історія Ілони, вона із Західної України. У січні кардинально змінила свої плани, бо просто «не змогла витерпіти математику» і почала вчити історію з нуля —  і вивчила. Головне бажання і свідомі зусилля. Ілона вивчила на 193 (!), вступила у Львів, вивчає культурологію і не шкодує, що ризикнула і змінила предмет:)

Історія № 2. Влад із Києва. Вчив лише 2 предмети, з третім якось не складалось, не було підходящого репетитора, вирішив працювати сам, розтягував це задоволення…

До початку січня опрацював аж 2 теми з історії і реально задумався змінити підхід. Були побоювання, що за такий короткий час не встигне вивчити, але ризикнув. Влад почав працювати з лютого, встиг вивчити і навіть вступив на  державну форму навчання.

Не бійтеся ризикувати, головне зусилля, час може бути другорядним фактором.

Історія № 3. Остання історія з крайнього сходу, з окупованої території. Це історія Насті, яка стала для мене особливою ученицею. Історію України вона останній раз вчила у 8 класі, далі прийшла окупаційна влада і була введена історія Росії та історія ДНР.

Настя хотіла бути лікарем, але їй потрібно було закінчити українську школу дистанційно і здати екзамен з історії України у формі ДПА. Історію вчила з нуля, працювали онлайн (один з небагатьох варіантів для учнів з окупованих територій).  Настя єдина у  своїй школі вирішила вступати на територію України, тому весь клас, школа і особливо вчителі ставилися до неї підозріло.

Одна вчителька навіть писала їй погрозливі повідомлення у соціальних мережах. Психологічно було дуже важко. Додаткові труднощі виникли з перетином лінії розмежування  і ЗНО довелося складати під час додаткової сесії.

Знову психологічно важко, бо всі вже склали і вільні. Але все вийшло. Настя отримала 10,9 середній бал атестату і вступила у Київ.

Вона буде лікарем.

Це лише три історії успіху, насправді їх безліч. Вірте в себе, у свої сили, робіть обдуманий вибір, не бійтеся ризикувати і сприймайте ЗНО як шанс у житті.

Побільше нам усім тепла і  діліться  своїми «теплими» історіями успіху.

 

 

      Катерина Цибульська

     викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Введіть, будь ласка, своє ім'я та адресу електронної пошти в наступну форму, і ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію
Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA