Коли вибір не очевидний

Обрати професію за декілька років до вступу і чітко знати, ким ти хочеш працювати після школи – це не про мене. 

З 5-го класу я марила тим, аби стати археологом. Мене захоплювали різноманітні передачі про відкриття та розкопки, я листала книжки, де були намальовані артефакти і уявляла, що колись і я знайду щось подібне. Але, як завжди стається, дитяча мрія перестала мене надихати. 

У восьмому класі я вважала себе достатньо дорослою аби заявляти, що я остаточно вирішила стати дизайнером. Мені це насправді подобалося. В табелі стояло 12 балів з образотворчого мистецтва і це єдина олімпіада (крім української мови), на яку я їздила і займала призові місця, а також часто брала участь у конкурсах. «Професія мого життя» думала я, поки справа не дійшла до вступу.

Потроху я почала розуміти, що насправді не впевнена на 100% ким хочу стати. Розгублено гуглила, на які ж спеціальності можу подати документи, враховуючи ЗНО. Там предмети не підходили, а десь потрібно було здавати все ті ж творчі конкурси, яких у мене й без того було достатньо. І як тут обрати?

Обмежень чи наказів з боку батьків не було, вони могли порадити, підказати, але за вибір професії та ВНЗ відповідальність була на мені. І я день і ніч думала, думала, думала...

Прийняти остаточне рішення було складно ще й через те, що окрім малювання я любила писати твори та вірші, але стати філологом не хотіла точно. А після 6-ти років музичної школи перспектива все життя носити за собою важкий баян мені не дуже подобалась. 

Отож, в результаті я подала документи на декілька спеціальностей : дизайн, видавнича справа та редагування, реклама та зв’язки з громадськістю і журналістика. Там ще було правознавство, але й досі незрозуміло, навіщо я це зробила (це остання професія з переліку, на яку я могла погодитись). 

Коли прийшли результати і стало зрозуміло, що мені «світить» тільки контракт, я обрала те, що рідні очікували найменше. Сьогодні рівно два роки, один місяць і 7 днів мого навчання на факультеті журналістики. Я не шкодую про свій вибір і надіюсь, що й після закінчення університету  з радістю зможу сказати те ж саме. 

То чому саме ця сфера діяльності, запитаєте ви?  Відповідь проста - 

Я так відчула.

 

 

 

                             Ярослава Струцинська

                         Контент - менеджер ZNOUA

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Введіть, будь ласка, своє ім'я та адресу електронної пошти в наступну форму, і ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію
Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA