Чому на пункті тестування корисно розмовляти з самим собою?

Здається, зараз саме той час, коли потрібно почати говорити про хвилювання на тесті, про способи боротьби з ним, про його причини. Про це було написано вже дуже багато. Тому сьогодні систематизуємо зібрану інформацію, розкладемо усе по поличках та заспокоїмось.

Чому в тебе виникає хвилювання?

Більшість людей говорять, що причиною хвилювання є невідомість. Вступник не знає, що саме у нього запитають, як він відповість, а найголовніше — не знає результату.

По-перше, необхідно переконати себе, що легке хвилювання перед іспитом  — це цілком природний і навіть необхідний стан. Воно мобілізує, налаштовує на інтенсивну розумову роботу.

По-друге, варто навчитися ніколи не думати про провал на іспиті. Навпаки, треба подумки малювати собі картину впевненої, чіткої відповіді, повної перемоги. Ми отримуємо те, про що посилено думаємо, у буквальному сенсі програмуючи себе на кінцевий результат (практика самонавіювання).

По-третє, якщо ти відчув, що розум опановує паніка, негайно заборони тривожним думкам засмічувати свідомість. Скажи самому собі «Стоп !». Це слово має бути вимовлене як команда, бажано вголос і має протверезити . Після цього зосередься на  диханні: зроби глибокий вдих — повільний видих, глибокий вдих — повільний видих. І так кілька разів (ту ж техніку глибокого і повільного дихання використовуйте в момент початку іспиту, коли тебе опановує нервозність. Про неї я вже писала у минулому блозі).

По-четверте, якщо іспити дійсно змушують тебе відчувати себе нездоровим, турбують або пригнічують, не ховайся від своїх почуттів. Поговори з ким-небудь про це. Дуже важливо пам'ятати, що ти не самотній . Навколо є люди, які обов'язково допоможуть. Це може бути твій друг чи вчитель, психолог чи батьки. Іноді, щоб позбутися побоювання, досить поділитися ним з іншими.

Як керувати своїми емоціями?

У напружених ситуаціях можна випробовувати різні емоційні переживання, іноді емоції настільки захоплюють людину, що починають заважати їй у житті. Як можна ефективно управляти своїм емоційним станом під час тесту, або за кілька годин до нього?

1. Намагайся бути позитивним. Добре працює фраза  —  «Справа складна, але я постараюся, і все вийде добре» (докладніше про це вже у іншому минулому блозі). Позитив має бути не тільки у в думках, а й у зовнішньому вигляді. Просто посміхнись, і, можливо, твоя посмішка допоможе комусь не так сильно хвилюватись (звичайно, якщо це не нервова посмішка, яка частіше за все виходить у таких випадках).

2. Використовуй навички аутотренінгу: можна просто посидіти в розслабленому стані і послухати спокійну музику.

3. Добре допомагає фізичне навантаження: біг, гімнастика, плавання, прогулянки на свіжому повітрі. Чому б не присвятити звичайній розминці 15-20 хвилин перед виходом з дому?

4. Зроби щось для інших: відчуй себе потрібним.

5. Намалюй свої емоції: коли ми бачимо свої почуття - ми можемо ними керувати, змінювати, доповнювати.

6. Постарайся виговоритися. Найкраще це зробити з батьками та друзями. Розкажи матусі про жах , який коїться у тобі. Але перед тим , як йти на тест! Бо коли ти дзвониш батькам перед  самим іспитом —  паніка тільки зростає, на мою думку.


 Для того, щоб вчасно отримувати свіжі блоги від Анастасії, підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Введіть, будь ласка, своє ім'я та адресу електронної пошти в наступну форму, і ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію
Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA