10 помилок, які допускають студенти при пошуку першої роботи

Наш проект ZNOUA часто відкриває початкові вакансії для студентів. Я вірю в молодих людей, адже вони дуже швидко вчаться, спраглі до розвитку і як ніхто розуміють настрій наших 11-класників. У нас є багато історій успіху працівників, які прийшли в проект студентами, а зараз обіймають керівні посади в такому юному віці. Що й казати, наші учні вже через рік навчання в університеті подають до нас резюме на роботу.

Так от, під час пошуку цих талановитих кадрів, я бачу, як молоде покоління через свою недосвідченість втрачає шанси отримати цікаву та перспективну роботу.
 
Отож, пропоную розглянути топ-10 помилок при влаштуванні на роботу з можливістю кар'єрного росту:)
 
1. Майже порожнє резюме
Наприклад, таке:
 
 
Я розумію, що поки ви студенти, то мало що можна написати. Але спробуйте гарно подумати, навіть «побрейнштормити». Насправді, вже під час співбесід я дізнаюся про різні досягнення (конференції, олімпіади, тренінги), волонтерський досвід та серйозні захоплення. Щоб отримати перший досвід, треба докласти певних зусиль. Залежно від омріяної вакансії, ви можете вказувати різні досягнення. Наприклад, якщо ви хочете стати івент-організатором — вкажіть заходи, які ви організовували (навіть якщо це було неофіційно).
 
2. Грамотність написання резюме

 
Звичайно, ваше покоління зростало в мережі, і писати без помилок вам іноді дуже складно:) Але все-таки на роботі потрібні люди, які вміють писати та розмовляти. Якщо у вашому резюме є грубі помилки, то це говорить принаймні про те, що ви несерйозно поставилися до складання резюме. Адже завжди можна попросити когось його вичитати або ж скористатися відповідними рішеннями в Інтернеті. Зверніть увагу на мову вакансії, на яку ви подаєте резюме. Якщо це міжнародний проект, то краще написати резюме англійською. Якщо український — українською.
 
3. Фотокартка в резюме
 
Фотокартки студентів — це окрема історія:) По-перше, вона має бути. По-друге, 75% цієї фотокартки маєте займати ви, а не ялинка, будинок поруч чи ваші друзі:) По-третє, прослідкуйте, щоб на вашій фотокартці можна було чітко побачити ваше обличчя. Пам'ятайте, що у вас має бути пристойний одяг для пристойної вакансії. Серед ваших фотокарток краще обирайте позитивні.
 
4. Супровідний лист
Якщо ви прочитали вимоги до вакансії, і зрозуміли, що не усім ви відповідаєте, але дуже хочете, щоб вам дали шанс — напишіть супровідний лист. Зазначте, чому саме вашу кандидатуру варто розглянути. Не думайте, що люди пишуть вимоги з неба. З іншого боку, не думайте, що вас не розглянуть, якщо ваш профіль підходить на 75%. Треба вміти пояснити, чому ви зможете справитися з обраною вакансією.
 
5. Комунікація та вчасний прихід
Якщо ви вже почали пошук роботи — перевіряйте пошту, тримайте телефон увімкнтутим та будьте готові відповісти. На співбесіду приходять студенти то за годину раніше, то запізнюються на півгодини. Пам’ятайте, що будь-який роботодавець шукає відповідального співробітника, щоб могти довіряти йому роботу. Правильно приходити за 15 хвилин до співбесіди. Якщо ви доїхали раніше — погуляйте околицями. Якщо ви вийшли завчасно, але з вами трапився форс-мажор і тому ви запізнюєтеся — обов'язково попередьте. 
 
6. Незнання нічого про позицію
Я розумію, що зазвичай студенти відправляють резюме на велику кількість позицій, адже досвіду немає і ви розглядаєте різні варіанти. Але якщо вас уже запросили на співбесіду, то варто ще раз переглянути, на яку позицію ви йдете. Іноді кандидати навіть взагалі не можуть згадати, на яку позицію прийшли. Якщо компанія шукає кандидата на ріст, то вона буде шукати того, хто зацікавлений саме в цьому напрямі. Тож цю співбесіду такі кандидати 100% провалюють.
 
7. Незнання нічого про компанію
У кожної пристойної компанії є сайт та сторінка (група) в соцмережах. Там ви можете проглянути команду, історію та місію проекту. Усе частіше компанії шукають людей, які розділяють цінності проекту. Якщо вас шукають на розвиток, то хочуть, щоб і ви розвивали те, що компанія будувала декілька років.
 
8. Відсутність орієнтації на роботу
Будьте готові до запитання про мету отримання цієї позиції. Коли ви говорите про те, що вам підійшов графік, розташування офісу та заробітна плата, то складається враження, що вам все одно, що робити в цьому житті. Там, де умови роботи є цінністю, роботодавці про мету не запитують:) Підготуйте завчасно запитання про роботу на цій посаді. Хорошими запитаннями є ті, які орієнтовані безпосередньо на роботу: що будуть очікувати на цій посаді, чи буде навчання, чи буде ментор тощо.
 
9. Соціальні мережі
Так, ми живемо в XXI столітті. Так, роботодавці їх проглядають. І так, ваші соцмережі дуже відображають ваші цінності. Тому коли ви приступаєте до пошуку роботи, прогляньте уважно, що твориться на ваших сторінках:).
 
10. Брехати чи не брехати
Усі кандидати намагаються показати себе з кращого боку. Але пам'ятайте, що будь-яку інформацію дуже легко перевірити на співбесіді. Навіть просте запитання про хобі може показати, наскільки ви відверті. Якщо ви скажете, що любите фотографувати, наступними будуть запитання — що останнє ви фотографували, на який фотоаппарат, чи обробляєте ви фото тощо.
 
 
Пам’ятайте, чим цікавіша вакансія, тим ретельніший відбір. Тому те, скільки часу та душі ви вклали в резюме й підготовку до співбесід, визначає, яку першу роботу ви отримаєте:)
 

Тетяна Герасимова

 

 

Тетяна Герасимова

керівник ZNOUA


Хочете слідкувати за усіма оновленнями блогу ZNOUA? Підпишіться на новини у формі знизу!

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Введіть, будь ласка, своє ім'я та адресу електронної пошти в наступну форму, і ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію
Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Коментарі

Про нас



Ми знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA