10 днів до ЗНО: антистресова терапія для учнів та їхніх батьків

10 днів до ЗНО. Розслабся.

ЗНО точно настане, це вже без варіантів, тому розслабся і живи далі.

9 днів до ЗНО.  Якісне повторення.

У тебе з'являється думка про повторення, але воно мусить бути якісним. Просто хаотично повторювати все — не варіант. Склади графік повторення, порадься з вчителем / репетитором, на що звернути увагу саме тобі.

8 днів до ЗНО. Довіра.

Починаємо вчитись довіряти собі. Чому ти можеш собі довіряти? Бо думки мають здатність матеріалізуватись, віриш ти в це чи ні.  Повторюй собі, що ти це зможеш і зробиш найкраще.

7 днів до ЗНО. Сон.

Починаємо планувати свій графік так, щоб достатньо висипатись протягом усього тижня. Здоровий сон — це  відпочинок і перезавантаження для мозку.

6 днів до ЗНО. Розслаблююче спілкування.

Перестань відвідувати форуми, спільноти чи друзів, які зосереджені на негативі. Коли ти постійно чуєш/читаєш негатив (типу «Я нічого не знаю», «Я все  забула», «Горе мені, я — тупий»), ти підсвідомо це сприймаєш і починаєш хвилюватись. Тому спілкуйся про своє класне майбутнє в універі, шикарний випускний, про собаку і погоду (як крайній варіант). Є така методика для розвитку сили волі «Спрямованість на майбутнє, або Людина 2.0».  Замість негативних думок уявляй свій майбутній сертифікат з класним результатом чи себе в аудиторії омріяного ВНЗ. Це мотивує і примушує мозок посилати сигнали, а тіло докладає зусиль, щоб  намальована картинки з майбутнього стала реальністю.

5 днів до ЗНО. Що можуть зробити батьки?

Ви можете просто бути, просто чути і просто заспокоювати. Повірте, це дуже важливо. І уникайте розмов про важливість ЗНО. Ваші діти самі це прекрасно розуміють. Для батьків наводжу дані австралійських дослідників, які довели, що екзамени не є абсолютно об’єктивною оцінкою знань, бо під час тесту на учня може впливати безліч факторів (погода, настрій, сон, стрес, вчорашня розмова з другом...) Тому, батьки, не перебільшуйте ролі ЗНО у житті. Це лише один із важливих кроків, ваша дитина може на цьому етапі проявити себе добре, а може це зробити на іншому етапі життя.

4 дні до ЗНО. Вчимось.

Зусилля та працю ніхто не скасовував.

3 дні до ЗНО. Прогулянки і спорт.

Тобі це потрібно, а твоєму мозку ще більше. Не ігноруй активний відпочинок.

2 дні до ЗНО. Чесний висновок.

Просто виділи час, переглянь матеріали, за якими ти цілий рік готувався і чесно зроби висновок: «Це я знаю, а це недовчив». Ти маєш ще 2 дні, щоб усе виправити.

1 день до ЗНО. «Не наївся, то вже й не налижешся».

Останній день перед ЗНО не треба вчити цілу ніч, це неефективно. Попрацюй до 5-9 вечора (залежно від твоїх біоритмів) і займись улюбленою справою, щоб розслабитись.

 

День ЗНО.

1. Що мені одягнути на ЗНО? Повір, це дуже важливе запитання. Чому? Бо пошук одягу може стати додатковим стресом (дівчатка мене точно зрозуміють). Тому подивись прогноз погоди і підбери одяг напередодні ввечері. Одяг обов’язково має бути зручним. Не взувай нові босоніжки, щоб не думати, де знайти аптеку і купити пластир, якщо вони натруть ноги. Минулого року на ЗНО металошукач спрацював, бо учениця на спині мала невеличке татуювання. Згідно з інструкцією потрібно перевірити чи це справді тату. Уявіть, як незручно було тій учениці показати тату, адже вона одягнула плаття. Скільки стресу й негативних емоцій це їй коштувало? Тому тільки зручний і перевірений одяг.

2. Обов’язково (!) сніданок. Це фізіологія: мозок повинен мати підзарядку.  На ЗНО рекомендую брати воду, шоколад і банан (це з’їж перед тестом або після нього). Батьки, приготуйте на сніданок улюблену їжу своєї дитини. Поснідайте з нею і допоможіть зібратись.

 

3. Документи. Я знаю, що це банальна порада, але збери всі документи завчасно. Щороку кілька десятків абітурієнтів забувають паспорт чи запрошення.

4. Що робити на пункті тестування? Приїдеш ти, звичайно, завчасно, знайдеш потрібну школу (гугл допоможе) і зустрінеш там багато собі подібних (переповнених емоціями й стресом). І поки ви чекаєте реєстрації, знову почнуться балачки про ЗНО, які приведуть до думки «Боже! Тут всі такі розумні, я точно завалю ЗНО!». Тому краще прогуляйся поблизу школи або зателефонуй людині, яка зможе допомогти заспокоїтися просто розмовою.

5. І останнє. Заходиш в кабінет, де складаєш ЗНО, і береш з собою тільки позитивний настрій.

Альберт Ейнштейн якось сказав: «Найважливіше рішення, яке ми приймаємо, полягає в тому, віримо ми, що живемо в привітному чи у ворожому Всесвіті».

Світ, у якому ти живеш, є для тебе ворожим чи привітним? Як ти його сприймаєш? Це ти вирішуєш для себе самостійно. У день ЗНО ти маєш прокинутись і запитати себе: «Чи повинен я жити сьогодні в гарному світі чи в поганому?». Твоє сприйняття світу в розрізі цих двох понять впливає на те, яким буде твій день.

Успіху всім і  омріяних 200 балів!

 

 

Катерина Цибульська

викладач історії України (онлайн) в компанії ZNOUA

 


Хочете отримувати сповіщення про свіжі блоги ZNOUA? підпишіться на новини у формі знизу!

 

Хочеш першим дізнаватись новини про ЗНО?

Заповни форму і отримуй найсвіжішу інформацію для ефективної підготовки до ЗНО.


Бути в курсі останніх новин ЗНО

Введіть, будь ласка, своє ім'я та адресу електронної пошти в наступну форму, і ми надішлемо Вам всю необхідну інформацію
Ми проти спаму. Ваша особиста інформація ніколи не буде передаватися стороннім особам

Коментарі

Про насМи знаходимося в Києві

Ми знаходимося у Харкові

Що ми пропонуємо

©  ZNO.UA - всі права захищено. Копіювання дозволяється лише за умови розміщення активного клікабельного посилання на ZNO.UA